Tíz eset, tíz botrány: így tombol Magyar Péter a magánéletben és a nyilvánosság előtt

Ordibálás, fenyegetőzés, lökdösés, agresszió – összeszedtük Magyar Péter 10 legerőszakosabb megnyilvánulását.

Sulyok Tamás a közbeszédben egyre inkább elharapódzó agresszív hangvétel és az Országgyűlésben is megjelent fizikai erőszak miatt emelte fel a szavát.
Sulyok Tamás köztársasági elnök arról írt közösségi oldalán, hogy bejött a papírforma, a választást megelőző évben megkezdték a kampányra való felkészülést a pártok. Mint fogalmazott, azonban „az elmúlt napokban, hetekben a politikai közbeszédben erőre kapott az agresszív hangvétel, és sajnos megjelent a fizikai erőszak is. Az utcán és – ami Magyarországon szokatlan – az Országgyűlésben is”.
Megjegyezte, hogy mivel a kampány java még hátra van, joggal merül fel a kérdés, hogy mi jön még ezután. „Ezek az aggodalmak, valamint a szomszédos országokban zajló fejlemények egyaránt arra intenek mindannyiunkat, hogy nézzünk magunkba”.
„Hiába teremtettek az elmúlt évtizedben a közösségi platformok a párbeszédet megbénító buborékot, egy helyen élünk, egy a hazánk. Miközben egy hazában élünk, különböző céljaink vannak, mást gondolunk a világ dolgairól; és éppen ezeknek az eltérő céloknak és gondolatoknak az ütköztetése a demokrácia lényege. Ám
nagyon nem mindegy, hogy ezeket az ütközeteket milyen eszközökkel vívjuk meg, hogyan fejezzük ki a meggyőződésünket!”
– hangsúlyozta az államfő.
Sulyok arra is felhívta a figyelmet, hogy „aki az ellentábor politikusaival, a média munkatársaival és bárkivel szemben, akit ellenfélnek gondol, az elemi tiszteletet sem tanúsítja, aki fenyegetéssel, hergeléssel, szélsőséges demagógiával akar politikai tőkét kovácsolni, kattintást vadászni, az egyúttal – szándéka ellenére – a vele nem rokonszenvező közönség egyes tagjaiban saját magával és szimpatizánsaival szemben is felszítja az agressziót”.
Ezután leszögezte, „amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten. (...)
De ez valójában az erőszak spirálja. Még nincs késő, most kellene megállni!”
A köztársasági elnök szólt arról is, hogy az internet, a közösségi platformok hirtelen mindenkinek megadták a nyilvános véleményformálás lehetőségét. Ez azonban ugyancsak felelősséget ró mindenkire.
Ugyanaz a szó, mondatfüzér, ami az offline világban olykor csak egy egyszerű fricska, a virtuális térben virtuális lincseléssé fajulhat.
A virtuális lincselés pedig könnyen nem csak lelki traumákhoz, de fizikai erőszakhoz is vezethet. Az elmúlt esztendő politikai merénylete megmutatták ennek valós veszélyét” – mutatott rá Sulyok Tamás.
A teljes bejegyzést alább olvashatja:
Nyitókép: Mandiner/Földházi Árpád
***
Ezt is ajánljuk a témában
Ordibálás, fenyegetőzés, lökdösés, agresszió – összeszedtük Magyar Péter 10 legerőszakosabb megnyilvánulását.
Ezt is ajánljuk a témában
Kövér László házelnök büntető feljelentést tett a Momentum országgyűlési képviselőivel szemben, akik a Pride betiltása ellen tiltakozva füstgyertyákat gyújtogattak a parlamentben.